Тренчевска: Со повисока минимална плата вработените ке имаат поголема продуктивност


Покачување на минималната плата на 18 илјади денари и скалесто покачување на другите плати, во спротивно, ќе следуваат работнички штрајкови, се закани Сојузот ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикати со право е гневен на Трајко Славевски, пуленот на Мицкоски и Груевски кој со години јавно се бори минималната плата да престане да расте. ...
| | веќе видена | слични

ССМ најавува дека ќе ги објавува со име и презиме сите пратеници кои нема да гласаат за Законот за измени на Законот за минималната плата. -Секој еден пратеник ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Нова средба меѓу синдикатите, работодавачите и Владата е закажана за денеска во 16 часот на која повторно ќе се разговара за барањето на синдикатите за ...
| | веќе видена | слични

„Оваа недела беше бурна на ССМ кои се во борба за зголемување на минималната плата. Синдикалците бараат зголемување на минималната плата на 18.000 денари и ...
| | веќе видена | слични

Оваа недела беше бурна на ССМ кои се во борба за зголемување на минималната плата . Синдикалците бараат зголемување на минималната плата на 18.000 денари и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 434 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Гази Баба во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
сите 99 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 275 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тренчевска: Со повисока минимална плата вработените ке имаат поголема продуктивност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: