ДРЖАВНИТЕ И ОПШТИНСКИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА ВО ДОЛГОВИ ДО ГУША Во декември должеле 238 милиони евра

Јавните претпријатија и трговските друштва во државна сопственост и јавните претпријатија на општините и натаму трупаат долгови. Само во декември лани, според ...
| | веќе видена | слични

Реализацијата потфрла, прво, поради слабиот капацитет на институциите од планирање, документирање, операционализација/извршување до контрола и, второ, поради ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие „Државни патишта“ во 2022 влегува со програмиран буџет од половина милијарда евра, според планираните приходи и приливи од странски ...
| | веќе видена | слични

Владата буџетираше рекордни над 600 милиони евра наменети за капитални расходи за цела 2022 година. Сумата делува амбициозно со предвидени планови за ...
| | веќе видена | слични

Корона пандемијата ги дуплираше долговите на штипската Клиничка болница. Годинава очекуваат буџет од над 500 милиони денари, што е повеќе од лани, но недоволно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Во Општина Ѓорче Петров денеска на три локаци беше одбележана 21 година од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила. Бројни делегации, членови на ...
сите 151 | | | веќе видена

Јавно, украинските власти не ја потврдија вмешаноста на украинската војска, бидејќи руските и окупационите претставници се обидуваа да го утврдат изворот на ...
сите 67 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 18 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДРЖАВНИТЕ И ОПШТИНСКИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА ВО ДОЛГОВИ ДО ГУША Во декември должеле 238 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: