21-годишникот кој ја предизвика сообраќајката во Ново Лисиче во која загина маж доби притвор


Скопскиот Кривичен суд денеска му одреди притвор во траење од 30 дена на 21-годишниот скопјанец Т.М., кој вчера на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Скопје ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двете лица кои во текот на вчерашниот ден беа приведени на скопскиот аеродром се спроведени пред судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд ...
| | веќе видена | слични

На осомничениот Н.К. му е определена мерка притвор во траење од 30 дена, а на осомничениот М.З. му е определена мерка куќен притвор во траење од 30 дена За ...
| | веќе видена | слични

Притвор и куќен притвор од 30 дена добија двајцата уапсени на Скопскиот аеродром осомничени за трговија со прекурсори. Двете лица кои во текот на вчерашниот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Двете лица кои во текот на вчерашниот ден беа приведени на Скопскиот аеродром осомничени за сторено кривично дело „Недозволено производство и пуштање во промет ...
| | веќе видена | слични

Кривичниот суд Скопје денеска ја информира јавноста дека двете лица обвинети за трговија со прекурсори биле спроведени пред судија на претходна постапка при ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителни предлози против две лица, од кои едното извршило, а другото се обидело да изврши кривично дело – ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за супстанца – прекурзор „1 Phenyl – 2 Propanone“ што според член 3 од Законот за прекурзори спаѓа во прва категорија, согласно ратификуваните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
сите 328 | | | веќе видена

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 500 | | | веќе видена

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.А.(33), Ф.Е.(40), Џ.А.(30), Е.Б.(33), Е.А.(26) и Ф.Ќ.(39), сите од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 503 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 617 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) бара итна средба со претседателот на Владата, вицепремиерот за економски прашања и со министрите за финансии и за труд ...
сите 221 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

21-годишникот кој ја предизвика сообраќајката во Ново Лисиче во која загина маж доби притвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: