Триесет дена притвор за 21-годишникот кој возеше пијан и предизвика сообраќајка во Ново Лисиче


Судот му одреди 30 дена притвор за 21-годишниот скопјанец, осомничен за сообраќајната несреќа во која животот го загуби возачот на другото возило, а со тешки ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителни предлози против две лица, од кои едното извршило, а другото се обидело да изврши кривично дело – ...
| | веќе видена | слични

Случајот на 23-годишната велешанката Пале Илоска , која лани со нож го усмрти својот невенчан сопруг А.Р., крена голема прашина во јавноста откако против неа ...
| | веќе видена | слични

-Воопшто не е вообичаено да се прави реконструкција на кривично дело силување како што беше случајот со реконструкција на силување што се случило пред повеќе ...
| | веќе видена | слични

Вчерашното соопштение на Хелсиншкиот комитет се однесува на случајот со велешанката Пале Илоска која како жртва на семејно насилство изврши убиство врз ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Јавноста случајот Пале Илоска го знае од септември минатата година кога во семејната куќа во која живеела му го лишила од живот на миг А.Р со кој живеела во ...
| | веќе видена | слични

Велешкото Основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 23-годишна велешанка за кривично дело убиство на миг. Според обвинителството, обвинетата на 29 ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство во Гостивар до надлежниот суд поднесе Обвинителен предлог против четири лица за кривично дело насилство казниво по Кривичниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1552 | | | веќе видена

После враќањето од Брисел, каде Македонија го доживеа својот најголем дипломатски неуспех и понижување, МНР Османи би било пожелно да оствари средба со ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 149 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
сите 284 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Триесет дена притвор за 21-годишникот кој возеше пијан и предизвика сообраќајка во Ново Лисиче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: