Триесет дена притвор за 21-годишникот кој возеше пијан и предизвика сообраќајка во Ново Лисиче


Судот му одреди 30 дена притвор за 21-годишниот скопјанец, осомничен за сообраќајната несреќа во која животот го загуби возачот на другото возило, а со тешки ...
| | веќе видена | слични

Случајот на 23-годишната велешанката Пале Илоска , која лани со нож го усмрти својот невенчан сопруг А.Р., крена голема прашина во јавноста откако против неа ...
| | веќе видена | слични

-Воопшто не е вообичаено да се прави реконструкција на кривично дело силување како што беше случајот со реконструкција на силување што се случило пред повеќе ...
| | веќе видена | слични

Вчерашното соопштение на Хелсиншкиот комитет се однесува на случајот со велешанката Пале Илоска која како жртва на семејно насилство изврши убиство врз ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Јавноста случајот Пале Илоска го знае од септември минатата година кога во семејната куќа во која живеела му го лишила од живот на миг А.Р со кој живеела во ...
| | веќе видена | слични

Велешкото Основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 23-годишна велешанка за кривично дело убиство на миг. Според обвинителството, обвинетата на 29 ...
| | веќе видена | слични

 Од Хелсиншки комитет сметаат дека во конкретниов случај станува збор за акт на самоодбрана, односно, за институтот нужна одбрана, а не за сторено кривично ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основното јавно обвинителство Велес, по спроведена постапка, поднесе Обвинителен предлог против 23-годишна велешанка за кривично дело – Убиство на миг од член ...
| | веќе видена | слични

Велешкото Oбвинителство поднесе обвинение за убиство во миг против 23-годишната велешанка П.И. која во септември минатата година со еден убод од нож во срцето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
сите 513 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 447 | | | веќе видена

Интегрираното воено планирање во структурите на НАТО ќе стане многу поедноставно, што ќе го направи регионот полесен за одбрана со пристапувањето на овие две ...
сите 438 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 476 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 352 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 201 | | | веќе видена

Вчерашната пресуда за предметот ТНТ во кој осудени се Никола Груевски, Миле Јанакиески и Тони Трајковски уште еднаш потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Триесет дена притвор за 21-годишникот кој возеше пијан и предизвика сообраќајка во Ново Лисиче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: