Легендарен инвеститор предвидува огромен колапс на светската економија

Легендарниот британски инвеститор Џереми Грантам предвидува огромен колапс на светската економија. Во интервју за „Блумберг“ тој предупреди дека светот мора да ...
| | веќе видена | слични

На европските берзи утрово се тргува внимателно, инвеститорите чекаат одлуки и пораки од централните банки за каматни стапки и инфлација. Индексот на водечките ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Време зa читање: 5 минути Кон крајот на ноември речиси се врати чувството од раните денови на пандемијата. Глобалните берзи паднаа бидејќи се појавија вестите ...
| | веќе видена | слични

Како рускиот претседател Владимир Путин би ги издржал трошоците за евентуална војна во Украина? Тоа нема да биде голем предизвик – тој се подготвува за тоа со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Легендарен инвеститор предвидува огромен колапс на светската економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: