Најавено ново поскапување на цигарите во Македонија

Од 1. април цените на гасот во Хрватска за граѓаните ќе биде поскап за најмалку 45 отсто, а во некои градови и преку 60 отсто.Многу полошо поминале големите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Првиот човек на Институтот за демократија Марко Трошановски кој го промовираше извештајот според кој Македонија добила катастрофален предлог од Брисел за ...
сите 656 | | | веќе видена

По Владата и претседателот на државата Стево Пендаровски вчера излезе со позитивен став во врска со европскиот предлог за симнување на бугарското вето за ...
сите 496 | | | веќе видена

На денешниот протест против прифаќање на францускиот предлог под мотото „Ултиматум-Не благодарам“ пред Владата на Република Македонија се обрати новинарот ...
сите 515 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 387 | | | веќе видена

Данската полиција соопшти дека во Копенхаген биле застрелани неколку луѓе и дека едно лице е уапсено, додека градоначалникот на данската престолнина ...
сите 50 | | | веќе видена

Владини претставници денеска продолжуваат со консултации и информирање на најважните чинители и јавноста за последниот европски модифициран предлог којшто ...
сите 132 | | | веќе видена

Прифакањето на францускиот предлог ќе ја крене бугарската рампа кон ЕУ и тоа е една од клучните причини за ставот на претседателот. Пендаровски со заштитен ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најавено ново поскапување на цигарите во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: