Лос Анџелес ги затвора изворите за нафта во градот

4 копии

Во првиот ден од јануари просечен жител на САД веќе создал повеќе јаглероден диоксид од тоа што жител на Демократската Република Конго го создава за цела ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 4 минути Иако попознат како татковина на Холивуд, Лос Анџелес е изграден на нафта. Постојат повеќе од 5.200 нафтени и гасни бунари низ градот, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 395 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лос Анџелес ги затвора изворите за нафта во градот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: