Пропаѓа криптовалутата на Фејсбук

Дигиталната валута на „Фејсбук“ позната како Дием (првично како Либра), некогаш видена како сила која може да ја подрие финансиската стабилност и да им парира ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за одбрана на Русија соопштило вечерва дека комбинатот Азавстаљ во Маријополе е целосно ослободен.Министерот за одбрана Сергеј Шојгу го известил ...
сите 369 | | | веќе видена

,,Целосна блокада на Собранието е радикален чекор и чекор кој единствено е оправдан после голема политичка криза“.Левица целосно застанува зад блокадите и ...
сите 429 | | | веќе видена

Шерифот од Форино Талат Џафери влегува од скандал во скандал. После примитивизмот и пцуењето на вработени во Собранието, дојде нов скандал занегови врски и ...
сите 342 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 354 | | | веќе видена

Заради последните податоци за инфлацијата, којашто и во април забрза, како и заради влијанието на ваквите остварувања врз инфлациските очекувања, Народната ...
сите 80 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Македонија и Албанија и преговорите со двете држави ...
сите 435 | | | веќе видена

Вардар 1961 и Куни Моралес си подадоа рака за продолжување на соработката и идната сезона. Покрај кубанскиот интернационалец, Вардар преходно ги обезбеди и ...
сите 105 | | | веќе видена

Северна Кореја петти ден по ред објави дека има повеќе од 200.000 новозаразени пациенти кои страдаат од треска предизвикана од епидемијата на Ковид-19, со што ...
сите 319 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пропаѓа криптовалутата на Фејсбук

Од:
До кого (е-маил):
Порака: