Соработката на патишта и пруги отвора пат до политичко решение


Македонскиот премиер Димитар Ковачевски и бугарскиот премиер Кирил Петков оптимистично оценија дека изразената политичка волја и духот на искреност и ...
| | веќе видена | слични

Во јавноста сѐ почесто се слушаат тврдењата дека нашата земја направила многу отстапки од своето осамостојување, само за да се задоволат барањата на соседите. ...
| | веќе видена | слични

Изминатава недела во неколку наврати без да сфатам зошто е целата фама околу членот 5 од НАТО-договорот и Украина, објаснив во кратки изјави дека каква било ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По средбата на лидерите на помалите партии од владината коалиција ЛДП, ДС и ДОМ со претседателот Стево Пендаровски, претседателот на Либералната партија и ...
сите 815 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Соработката на патишта и пруги отвора пат до политичко решение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: