Се зголемува прагот на минималната инвестиција

Од ИПАРД 2, ќе бидат, искористени сите расположливи средства, очекуваат од Министерството за земјоделство. Вкупниот буџет е 60 милиони евра кои безмалку се ...
| | веќе видена | слични

Земјоделците од охридскиот регион најмногу интерес пројавиле за користење средства преку ИПАРД програмата за поддршка на земјоделството и руралниот развој за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

За 15 дена се продолжува рокот за поднесување апликации за набавка на системи за наводнување, за инвестиции во бунари и зафати на површинска вода, информира ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 403 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се зголемува прагот на минималната инвестиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: