ПРАТЕНИЦИТЕ ГИ „ДОУТЕПАА“ ФИРМИТЕ СО БЛОКИРАНИ СМЕТКИ: Закони стојат неусвоени, штетите големи

Пратениците ја продолжуваат агонијата на и така уништените компании. Поради тоа што не успеаја да ги усвојат измените на Законот за платен промет, фирмите кои ...
| | веќе видена | слични

Нема абер од донесување на новиот Закон за работни односи со кој породилното отсуство ќе се зголеми на 12 месеци. Од Министерството за труд и социјална ...
| | веќе видена | слични

Најзначајната институција во државава за заштита на уставните и законските права на граѓаните од државните органи, Народниот правобранител, веќе неколку месеци ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собраниската Комисија за европски прашања на денешната седница ги поддржа и ги проследи во натамошна постапка сите шест точки од дневниот ред: Предлог-законот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комисијата за европски прашања на денешната 30. седница ги усвои предлог-законите за инспекциски надзор во животната средина и за вршење сметководствени ...
| | веќе видена | слични

За Предлогот на закон за вршење сметководствени работи беше едногласно прифатен предлогот на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Бојан Стојаноски меѓу првото и второто ...
| | веќе видена | слични

Предлог-законот за инспекциски надзор врз животната средина пред Комисијата за европски прашања. Ова решение претставува клучен предизвик за постигнување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Денес во Собранието на Република Македонија почна постапката за донесување на Законот за вршење сметководствени работи со европско знаменце. Како по обичај, ...
| | веќе видена | слични

Пртаеникот од ВМРО-ДПМНЕ Бојан Стојаноски обвини дека владата прави упад во работењето на сметководителскиот бизнис со оддрелни решенија во Законот за вршење ...
| | веќе видена | слични

Биолошкиот татко на едно дете, без разлика што тој не е во брак со мајката, да добие поголеми права при утврдување на сопственото татковство, но и при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. - Во ОВР Дебар, ...
сите 478 | | | веќе видена

Украинскиот претседател го изјави ова откако низа експлозии погодија руска воздушна база таму, при што загина едно лице.Крим е меѓународно признат како дел од ...
сите 65 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 18 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРАТЕНИЦИТЕ ГИ „ДОУТЕПАА“ ФИРМИТЕ СО БЛОКИРАНИ СМЕТКИ: Закони стојат неусвоени, штетите големи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: