Џафери: Ние како Собрание стоиме над главата на Владата во дијалогот со Бугарија


Претседателот на Собранието, Талат Џафери информира дека пратениците и тој како спикер знаат што прави Владата во процесот на дијалог и преговори со Бугарија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По повод одбележувањето 150 години од раѓањето на Гоце Делчев, Владата, утре (4 февруари), со свои претставници ќе организира и ќе биде вклучена во неколку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државни одбележувања на 150-годишниот јубилеј од раѓањето на великанот Гоце Делчев По повод одбележувањето 150 години од раѓањето на Гоце Делчев, Владата утре, ...
| | веќе видена | слични

Во 10:00 часот, Владата ќе има своја делегација составена од првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, министерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По информацијата која ја објави бугарската агенција БГНЕС, дека Скопје го откажало чествувањето на 150-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев во Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Бугарија Кирил Петков утре ќе положи венец пред споменикот на Гоце Делчев во Борисовата градина во Софија, по повод 150-годишнината од неговото ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во интерес на Бугарија е Северна Македонија да се реформира. Единствениот начин за спроведување на овие реформи од страна на Бугарија е Европската Унија. Не се ...
| | веќе видена | слични

Македонската влада уште од 31 јануари знае дека денеска премиерот и шефот на дипломатијата нема да бидат во Скопје. Пред 4 дена Илинденска и медиумите биле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Автократот од Форино, Талат Џафери не е достоен да го води законодавниот дом. Тој во клучната демократска институција со своето самоволие ги лиши пратениците ...
сите 298 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 239 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 198 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 94 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Ние како Собрание стоиме над главата на Владата во дијалогот со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: