Арсовска оствари средба со Делегацијата на амбасадата на Франција

Денес градоначалникот Сашко Митовски имаше работен состанок со претставници од Центарот за социјални иновации „Блинк 42 – 21″ со кои се разговараше за процесот ...
| | веќе видена | слични

Субвенции за велосипеди, еднократна помош за новороденче, стипендии за студенти и други услуги кои нудат општините можат да се аплицираат преку „мЗаедница“, ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, на денешниот отчет за реализираните ветувања за првите 82 дена, истакна дека за да се изнајдат вистински ...
| | веќе видена | слични

На патеките на Водно пешачат рекреативци, постари граѓани и деца, а одржуваат кондиција и планинари и спортисти. Сепак, факт е дека многумина заминуваат со ...
| | веќе видена | слични

Реконструкција и асфалтирање улици, поставување нови автобуски постројки и воведување дополнителни линии за автобуско сообраќање, изградба на мрежа за водовод ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На барање на градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, вчера вечер се одржа повторна средба со граѓаните од Водно, односно со жителите од улиците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска заедно со градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски и претставниците на урбани и рурални месни ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денеска одржа координативен состанок со претставници на урбани и рурални месни заедници од вкупно 10 населени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовска оствари средба со Делегацијата на амбасадата на Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: