(Галерија) Скопје се збогува со својот сограѓанин Аки и на плоштад му ги испеаја најубавите песни од „Парни ваљак”


Најубавите песни на „Парни ваљак“ вечерва се слушаа на плоштадот Македонија во Скопје. Студеното време не ги спречи љубитлите на безвремеснка песна да се ...
| | веќе видена | слични

По смртта на фронтменот, легендарниот Аки Рахимовски, бендот „Парни ваљак“ на својот Инстаграм профил објави дека турнејата е откажана поради големата загуба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„’Парни ваљак’ ќе продолжи да функционира како бенд и покрај смртта на Аки Рахимовски, но тој ќе остане незаменлив“, изјави еден од основачите на групата, ...
| | веќе видена | слични

На иницијатива на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, две скопски улици ќе добијат нови имиња. Една во централното градско подрачје се очекува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за надворешни работи (МНР) демантира дека немало претставник од Република Македонија на погребот на пејачот Аки Рахимовски, што се одржа вчера ...
| | веќе видена | слични

– Нашиот амбасадор во Хрватска Миљаим Фетаи присуствуваше вчера на погребот на регионалната музичка ѕвезда со македонско потекло Аки Рахимовски во Загреб а ...
| | веќе видена | слични

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
сите 328 | | | веќе видена

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 505 | | | веќе видена

На денот на пристигнување на делегацијата од СПЦ предводена од патријархот Порфириј, се дотерува дворот на Соборниот храм. Откако вчера се поставуваше мермер ...
сите 465 | | | веќе видена

Изгледите за мир во Украина се далечни и уште долго ќе ги чувствуваме последиците, особено во полето на економската безбедност, со ова враќање на новата ...
сите 656 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 128 | | | веќе видена

По освојувањето на Скудетото, Златан Ибрахимовиќ одржа моќен, шампионски говор во совлекувалната на Милан кој сега излезе во јавноста. Италија Заслугите на ...
сите 125 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со своето лицемерие. Тоа е партијата која двојно го зголеми јавниот долг за да гради лажен барок и споменици, а сега во време на криза ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Галерија) Скопје се збогува со својот сограѓанин Аки и на плоштад му ги испеаја најубавите песни од „Парни ваљак”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: