Седница на ЦО: Државата навреме презема мерки за одговор на пандемијата и енергетската криза, избрани заменици министри од СДСМ

Вечерва се одржа седница на Централниот одбор на СДСМ. Поради заштита на здравјето седницата се одржа онлајн, преку дигитална платформа. Членовите на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нова техника за визуелизација на тумор на мозокот, за првпат беше изведена на Клиниката за неврохирургија при Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје. Веста ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот министер за здравство Венко Филипче на Фејсбук објави дека заедно со идниот заменик министер за здравство Владимир Рендевски на Клиниката за ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за здравство, д-р Венко Филипче, денеска на Клиниката за неврохирургија со неговиот колега, д-р Владимир Рендевски, кој е предложен за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Клиниката за неврохирургија денеска првпат била изведена нова техника што врши визуелизација односно флуоросцентно обојување на туморите. Новата техника при ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актуелниот директор на Клиниката за неврохирургија, доц. д-р Владимир Рендевски е новиот заменик министер за здравство. Одлуката е донесена на синоќешниот ...
| | веќе видена | слични

Филип Николовски од КБ пензиско друштво е предложен за заменик во министерството за финансии, кој според сдсм, е независен финансиски и инвестициски експерт. ...
| | веќе видена | слични

Централниот обор на СДСМ го овласти претседателот и премиер Ковачевски, да разговара со партнерите во владата и парламентарното мнозинство за избор на заменици ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
сите 328 | | | веќе видена

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 504 | | | веќе видена

На денот на пристигнување на делегацијата од СПЦ предводена од патријархот Порфириј, се дотерува дворот на Соборниот храм. Откако вчера се поставуваше мермер ...
сите 465 | | | веќе видена

Изгледите за мир во Украина се далечни и уште долго ќе ги чувствуваме последиците, особено во полето на економската безбедност, со ова враќање на новата ...
сите 629 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) бара итна средба со претседателот на Владата, вицепремиерот за економски прашања и со министрите за финансии и за труд ...
сите 217 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 128 | | | веќе видена

По освојувањето на Скудетото, Златан Ибрахимовиќ одржа моќен, шампионски говор во совлекувалната на Милан кој сега излезе во јавноста. Италија Заслугите на ...
сите 126 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со своето лицемерие. Тоа е партијата која двојно го зголеми јавниот долг за да гради лажен барок и споменици, а сега во време на криза ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седница на ЦО: Државата навреме презема мерки за одговор на пандемијата и енергетската криза, избрани заменици министри од СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: