Вкупно 19 починати лица и нови 2019 случаи на Ковид 19

3 копии
2 копии
4 копии

Активни се 14.336 случаи во државава од кои најголем број 8031 се во Скопје. Според вчера објавените податоци при направени се 4.667 тестови, регистрирани се ...
| | веќе видена | слични

Во пандемијата зголемен бројот на напади врз лекари и медицински персонал. Големите гужви низ болничките ходници причина за нервоза кај се поголем број на ...
| | веќе видена | слични

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 4.667 тестови, а регистрирани се 1.543 нови случаи на Ковид-19: ...
| | веќе видена | слични

Во Институтот за белодробни заболувања кај децата-Козле, како единствена јавна здравствена установа во Македонија во која се лекуваат деца позитивни на корона ...
| | веќе видена | слични

Голем број новозаболени и починати се регистрирани во држави од регионот и пошироко, а неколку европски земји почнаа да ги укинуваат рестриктивните мерки. ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.667 тестови, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 335 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 490 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вкупно 19 починати лица и нови 2019 случаи на Ковид 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: