Катар би можел да пренасочи дел од испораките на гас во Европа


2 копии

„Газпром“ понуди отстапки за да избегне казна која може да достигне до 10 отсто од меѓународниот приход, а Брисел ги прифати во 2018 година.Рускиот гасен ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Рускиот концерн „Газпром“ за првпат во последните 43 дена зачува дел од капацитот на гасоводот Јамал-Европа за транзит на сино гориво низ Полска. Информациите ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Германија мора да продолжи да се потпира на рускиот гас за да може да го исфрли од употреба јагленот и да ги ограничи цените на енергијата, предупреди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Никој не може сам да ги замени количините на гас што и` се потребни на Европската унија без истовремено да го наруши снабдувањето со други делови од светот“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германија мора и натаму да се потпира на рускиот природен гас за да го исфли од употреба јагленот и да ги заузди цените на енергијата, педупреди извршниот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Претседателот Џо Бајден вчера го назначи Катар за главен сојузник што не е член на НАТО, потег што има за цел да ја пренесе ...
| | веќе видена | слични

Како рускиот претседател Владимир Путин би ги издржал трошоците за евентуална војна во Украина? Тоа нема да биде голем предизвик – тој се подготвува за тоа со ...
| | веќе видена | слични

Катар сака Европската унија да ја ограничи препродажбата на катарскиот природен гас надвор од блокот, доколку ЕУ сака да добие природен гас од страна на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Руската амбасадорка во Бугарија, Елеонора Митрофанова, во интервју за ТВ Нова, коментирајќи ги претстојните разговори меѓу „Газпром“ и Бугарија за идните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 315 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 503 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 839 | | | веќе видена

Во 1918, болшевиците едноставно престанаа да го враќаат надворешниот долг на царска Русија – дали Русија повторно ќе банкротира 1 век подоцна. Единствена ...
сите 157 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Северна Кореја соопшти дека во изминатите 24 часа биле пријавени над 186.090 случаи на симптоми на треска и дека уште едно лице починало како последица на веќе ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Катар би можел да пренасочи дел од испораките на гас во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: