Анализа: Како се оценува првата меѓувладина седница помеѓу Македонија и Бугарија - ќе се повлече ли ветото и кога?


Меѓувладината седница на Македонија и Бугарија испраќа позитивни сигнали за надминување на несогласувањата меѓу двете држави, сметаат експертите. Најавите за ...
| | веќе видена | слични

 Бон во изјавата дадена по вчерашната средба ја поздравува новата динамика на дијалогот меѓу Македонија и Бугарија и изрази надеж дека во наредниот период ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во интерес на Бугарија е Северна Македонија да се реформира. Единствениот начин за спроведување на овие реформи од страна на Бугарија е Европската Унија. Не се ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ на денешната средба во Париз со министерот и државнен секретар за европски прашања Бон, изјави дека се ...
| | веќе видена | слични

На денешната средбата во Париз со државниот секретар надлежен за европски прашања, Клемен Бон на која присуствуваа МНР Османи и ЗПВ Маричиќ беа изнесени јасни ...
| | веќе видена | слични

Имплементацијата на Договорот за пријателство и добрососедство, кој ги обезбедува основните човекови права, мора да стане дел од Преговарачката рамка, вели ...
| | веќе видена | слични

Интересот на Бугарија е Македонија да се реформира, а Договорот за добрососедство во кој што се вклучени и основните човекови права да стане дел од ...
| | веќе видена | слични

Официјален Париз со јасни пораки за поддршка на македонските евроинтеграции, од наша страна пак подготвеност за старт на преговорите. Вицепремиерот Маричиќ и ...
| | веќе видена | слични

Во интерес на Бугарија е Македонија да се реформира, а договорот за добрососедство, да стане дел од преговарачката рамка, вели ексминистерката за надворешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 299 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 239 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 94 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анализа: Како се оценува првата меѓувладина седница помеѓу Македонија и Бугарија - ќе се повлече ли ветото и кога?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: