АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО КИЕВ ГИ ПОВИКА АМЕРИКАНЦИТЕ Напуштете ја Украина веднаш!

3 копии

Американската амбасада во Киев денеска ги повика американските граѓани кои престојуваат во Украина да ја напуштат земјата без одлагање, во услови на зголемени ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии

СAД денеска им наредија на членовите на семејствата на претставниците на американската влада во Белорусија да ја напуштат земјата. Тие претходно издадоа ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Амбасадата на САД во Украина повторно ги советуваше своите граѓани да ја напуштат државата, поради наводната закана од руска инвазија. „Безбедносната ситуација ...
| | веќе видена | слични

Во Министерството за надворешни работи велат дека веќе е формирана работна група што го следи развојот на настаните и безбедносната ситуација во Украина, како ...
| | веќе видена | слични

МНР ја следи состојбата и сѐ уште нема испратено предупредување до македонските граѓани да не патуваат во Украина или пак повик до оние кои веќе се наоѓаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 324 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Можно е да има уште украински војници во челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол. Ова го вели заменик-началникот на полицијата на Доњецката ...
сите 108 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 276 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО КИЕВ ГИ ПОВИКА АМЕРИКАНЦИТЕ Напуштете ја Украина веднаш!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: