Мајката на загинатата Јелена го усмртила пешакот на мостот „Гоце Делчев“

Нова трагедија во кумановското семејство Филиповиќ. Како што дознава „Слободен печат“, во сообраќајката во која денеска загина пешак на мостот „Гоце Делчев“ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
10 копии

Основното јавно обвинителство во Гостивар до надлежниот суд поднесе Обвинителен предлог против четири лица за кривично дело насилство казниво по Кривичниот ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против 34-годишен гостиварец и неговиот 64-годишен татко, кои се товарат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против осомничен за „Разбојништво“ кој со црна фантомка на лицето и со ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Основното јавно обвинителство Тетово поведе постапка против две лица кои се осомничени дека сториле по едно кривично дело – Обљуба врз немоќно лице согласно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полициски службеници од ПС Ѓорче Петров попладнево (1февруари) го лишиле од слобода 18-годишниот М.К. од скопско Сарај-Рашче, осомничен и кривично пријавен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тетовското основно јавно обвинителство поведе постапка против две лица осомничени дека сториле кривично дело обљуба врз немоќно лице. Како што се наведува во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајката на загинатата Јелена го усмртила пешакот на мостот „Гоце Делчев“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: