Јавни личности и политичари се простија од Аки во Скопје каде на плоштадот е отворена книга на желост


Фановите на Аки Рахимовски денеска за последен пат се поздравија со фронтменот на култната рок-група „Парни ваљак“. Во негова чест беше кај тревникот пред ...
| | веќе видена | слични

По смртта на фронтменот, легендарниот Аки Рахимовски, бендот „Парни ваљак“ на својот Инстаграм профил објави дека турнејата е откажана поради големата загуба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„’Парни ваљак’ ќе продолжи да функционира како бенд и покрај смртта на Аки Рахимовски, но тој ќе остане незаменлив“, изјави еден од основачите на групата, ...
| | веќе видена | слични

На иницијатива на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, две скопски улици ќе добијат нови имиња. Една во централното градско подрачје се очекува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за надворешни работи (МНР) демантира дека немало претставник од Република Македонија на погребот на пејачот Аки Рахимовски, што се одржа вчера ...
| | веќе видена | слични

– Нашиот амбасадор во Хрватска Миљаим Фетаи присуствуваше вчера на погребот на регионалната музичка ѕвезда со македонско потекло Аки Рахимовски во Загреб а ...
| | веќе видена | слични

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јавни личности и политичари се простија од Аки во Скопје каде на плоштадот е отворена книга на желост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: