Бајден: Можни се санкции лично против Путин доколку Русија ја нападне Украина


Евентуалната руска инвазија врз Украина би можела да биде „најголемата инвазија“ од Втората светска војна, со оглед на масовното воено присуство на Русија во ...
| | веќе видена | слични

НАТО нема да прави компромис за своите темелни принципи, правото на секоја нација да го одбере својот пат и способноста на НАТО да ги заштити своите сојузници, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и премиерот на Македонија Димитар Ковачевски разговарале за ситуацијата на руско-украинската граница. Алијансата ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Македонија Димитар Ковачевски, ја започна својата прва официјална посета на Брисел со средба во седиштето на НАТО со генералниот секретар, Јенс ...
| | веќе видена | слични

Денеска ја започнав мојата дводневната работна посета на Брисел и остварив средба со Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, напиша на својот Фејсбук, ...
| | веќе видена | слични

Ние се браниме меѓусебно, му порача Столтенберг на Ковачевски во контекст на разговорите за Украина.Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, утрово по ...
| | веќе видена | слични

Американската администрација повеќе не го користи зборот „ неизбежно “ за да ја опише потенцијалната руска инвазија на Украина, објави во средата Белата куќа. ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на портпаролот на американскиот Стејт департмент Нед Прајс за потребата од целосно спроведување на Договорот од Минск е позитивен сигнал, соопштија ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски ја започна дводневната работна посета на Брисел со средба со Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. На средбата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 283 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 156 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на општина Прилеп како што веќе кажа градоначалникот започнува една голема инвестициска активност преку рехабилитација на улици, изградба ...
сите 172 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден: Можни се санкции лично против Путин доколку Русија ја нападне Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: