Експерти за средбите Скопје - Софија


16 копии

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, реагира за изјавите од бугарската влада дека веќе е договорено вметнување на Бугарите во македонскиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Власта уверува дека со Бугарија не се преговара за идентитетот и јазикот, посочувајќи дека во разговорите се разменуваат само работни документи и дека кога ќе ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Османи и Ковачевски бегаат од македонската јавност да соопштат и споделат што преговараат со Бугарија. Пиунот Ковачевски е должен да одговори кога ветил дека ...
| | веќе видена | слични

Една изјава на шефот на дипломатијата Бујар Османи остана неразјаснета.Тој вчера објасни дека преку мудар, рационален и аргументиран пристап Владата успеала да ...
| | веќе видена | слични

По владините средби во Скопје и во Софија, министерот за надворешни работи Бујар Османи вчера реферираше пред Собраниската комисија за надворешни работи, а ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Османи денеска не го направи клучното барање, а тоа е да ги сподели со нас документите кои во декември минатата година кои МНР ги има испратено како официјални ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Она што го прават Бујар Османи и Ковачевски е надвор од Резолуцијата. Резолуцијата која ја донесовме во Собрание, треба да се разговара рамноправно на основа и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 281 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 156 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на општина Прилеп како што веќе кажа градоначалникот започнува една голема инвестициска активност преку рехабилитација на улици, изградба ...
сите 193 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експерти за средбите Скопје - Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: