Пензионерите бараат „фер за сите“ покачување на пензиите

Пензионерите се меѓу основните категории граѓани кои според очекувањата ќе се пријават на јавниот оглас за финансиска поддршка за потрошена електрична енергија ...
| | веќе видена | слични

Проширување на листата лекови кои се на товар на Фондот, за да се заштити станадардот на граѓаните, пред се на пензионерите, бара Сојузот на пензионери. ...
| | веќе видена | слични

Фондот за пензиско и инвалидско осигурување , последни податоци како завршна сметка за реализацијата на приходите и на расходите, има објавено за 2020 година . ...
| | веќе видена | слични

Бурни реакции на пензионерите предизвика усогласувањето од 2,9 проценти, без разлика на висината на пензиите. Цени кренати до плафон, а пензиите изнесуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

За вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ, свирежите за македонскиот јазик, за време на таканаречениот „Peace Festival“ на плоштадот Скендербег во ...
сите 224 | | | веќе видена

Делегациja од Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, во состав полковник Билјана Блажеска, аѓутант на претседателот и Валентин Диневски, посебен ...
сите 102 | | | веќе видена

Федералното биро за истраги и Министерството за внатрешна безбедност на САД излегоа со предупредување дека сојузните безбедносни агенции се соочуваат со ...
сите 175 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 211 | | | веќе видена

Економските политики на Владата на СДСМ даваат резултат, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции, соопшти денеска ...
сите 142 | | | веќе видена

Семејството на Салман Ружди вчера соопшти дека е „огромно олеснување“ што британскиот писател бил изваден од респиратор, додавајќи дека тој сè уште е во ...
сите 141 | | | веќе видена

Средновековните империи и држави се сосема различни државни творби, идентитети и контексти од современите држави и нации. Затоа настојуваме да избегнеме да се ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пензионерите бараат „фер за сите“ покачување на пензиите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: