Лавров: Столтенберг одамна го загуби контактот со реалноста


3 копии

Ние се браниме меѓусебно, му порача Столтенберг на Ковачевски во контекст на разговорите за Украина.Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, утрово по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и премиерот Димитар Ковачевски разговарале за ситуацијата на руско-украинската граница. Алијансата е подготвена ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на портпаролот на американскиот Стејт департмент Нед Прајс за потребата од целосно спроведување на Договорот од Минск е позитивен сигнал, соопштија ...
| | веќе видена | слични

НАТО ја цени посветеноста на Република Северна Македонија како најмлада членка во Северноатлантската алијанса и поради тоа што го финализира военото ...
| | веќе видена | слични

Сојузниците стојат заедно и се бранат меѓусебно, порачаа генералниот секретар на НАТО Столтенберг и премиерот Ковачевски по средбата во Брисел. Првата посета ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски и генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг утринава разговараа за состојбата во Украина. Ковачевски истакна дека членството ...
| | веќе видена | слични

Во американскиот Конгрес синоќа се оддржа распит посветен на кризата околу Украина организиран од Хелсиншкиот комитет на САД. Сослушувањето на тема „Рускиот ...
| | веќе видена | слични

Безбедноста на Западен Балкан, како еден од приоритетите на НАТО и ескалацијата на состојбите на границата меѓу Русија и Украина беа главните теми на коишто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 416 | | | веќе видена

Националната асоцијација за оружје продолжува со отворањето на својата годишна конвенција денес во Хјустон, само неколку дена откако тинејџер вооружен ...
сите 196 | | | веќе видена

Во Основниот кривичен суд во Скопје трае распитот пред судија на претходна постапка по барањето од Обвинителството за определување на мерка притвор за шестмина ...
сите 111 | | | веќе видена

САД воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, претставник на ...
сите 197 | | | веќе видена

Неколку лица се пренесени во болница, а двајца приклучени на апарати, по пожарот што изби во центарот на Солун во близина на плоштадот Аристотел, објавија ...
сите 139 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 336 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лавров: Столтенберг одамна го загуби контактот со реалноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: