Чекор по чекор Скопје ги прифаќа барањата на Софија


Во врска со случувањата со Бугарија поранешната пратеничка Ѓулистана Марковска во „Студио 10“, изјави дека смета дека по двете средби нашиот источен сосед е ...
| | веќе видена | слични

Посетата на премиерот Ковачевски во Брисел е позитивен сигнал. За нив значајно е проширувањето во ЕУ, тоа е силна порака дека и на проширувањето се гледа од ...
| | веќе видена | слични

Српскиот историчар Милован Пизари, на српската државна телевизија РТС, ја обвини Бугарија за „геноцид, депортација и истребување на населението во Србија и во ...
| | веќе видена | слични

„Кај нас не може да не биде неинтересно, неслучајна е посетата на Ковачевски во Брисел. Тоа за мене е позитивен сигнал. За нив значајно е проширувањето во ЕУ, ...
| | веќе видена | слични

(Повод: „Сѐ погласни апелите за признавање на Македонците во Бугарија“, од 21.1.2022) „Има збор грд – предавник, цел в стрв се стресувам, избувнувам в пламен, ...
| | веќе видена | слични

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД) бара Бугарија да го признае македонското малцинство и да го воведе во бугарскиот Устав, заедно со другите малцинства во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 237 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

Проглас во 11 точки нa Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и Антифашистичката војна на Македонија 1941-1945 и граѓаните ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чекор по чекор Скопје ги прифаќа барањата на Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: