Дали интензивирањето на економската соработка ќе го крене бугарското вето?


Ковачевски и Петков вчера порачаа дека добрососедството ќе биде на пиедестал, а ден по заедничката мегувладина седница ,бугарскиот премиер  оцени дека е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имплементацијата на Договорот за пријателство и добрососедство, кој ги обезбедува основните човекови права, мора да стане дел од Преговарачката рамка, вели ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Интересот на Бугарија е Македонија да се реформира, а Договорот за добрососедство во кој што се вклучени и основните човекови права да стане дел од ...
| | веќе видена | слични

Во интерес на Бугарија е Македонија да се реформира, а договорот за добрососедство, да стане дел од преговарачката рамка, вели ексминистерката за надворешни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Само што се поправија, односите меѓу Софија и Скопје веднаш се влошија. Бугарскиот државен врв силно му замери на македонскиот претседател Стево Пендаровски ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи на Бугарија, строго ќе го почитува мандатот на Советот на министри, декларацијата на Народното собрание и договорот меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 254 | | | веќе видена

Народниот протестен марш против понижувачкиот француски предлог за Македонија кој започна пред Владата, а потоа продолжи пред Министерството за надворешни ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев вели дека полицијата потфрли со обезбедувањето на протестот. Според него, бандите на ДУИ пукаа кон демонстрантите. ...
сите 255 | | | веќе видена

На 05.07.2022 во СВР Охрид било пријавено дека периодот од 09.00 до 13.50 часот на магистралниот пат Охрид-Ресен, помеѓу место викано „Прентов мост“ и место ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали интензивирањето на економската соработка ќе го крене бугарското вето?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: