Петков в петок ќе реферира пред бугарското Собрание за резултатите од контактите со Скопје


Бугарскиот премиер Кирил Петков в петок ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата недела, ...
| | веќе видена | слични

Екипа на Софискиот здравствен инспекторат денеска изврши ненадејна проверка во Народното собрание на Бугарија и како што јави дописникот на МИА од Софија, без ...
| | веќе видена | слични

Во интерес на Бугарија е Македонија да се реформира, а договорот за добрососедство, да стане дел од преговарачката рамка, вели ексминистерката за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Различната диоптрија со која бугарскиот претседател гледа на граѓанските права на оние што се изјаснуваат како Бугари во Македонија и на Македонците во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Интересот на Бугарија е Македонија да се реформира, а Договорот за добрососедство во кој што се вклучени и основните човекови права да стане дел од ...
| | веќе видена | слични

Од Влада та се фокусирани на ангажманот на меѓувладините работни групи и очекуваат сите фактори во државниот врв да придонесат во наоѓањето на решение за ...
| | веќе видена | слични

Имплементацијата на Договорот за пријателство и добрососедство, кој ги обезбедува основните човекови права, мора да стане дел од Преговарачката рамка, вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 1047 | | | веќе видена

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
сите 489 | | | веќе видена

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЈА „БУТНА“ ВЛАДИНАТА ВЕБ СТРАНИЦА Францускиот предлог по се изгледа дека го бутна веб сајтот на Владата. Откако премиерот Димитар ...
сите 485 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 241 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков в петок ќе реферира пред бугарското Собрание за резултатите од контактите со Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: