СЕ ВРАТИЈА СКИЈАЧИТЕ ВО МАВРОВО И НА ШАПКА Мора да се резервира една недела однапред


Снежната покривка која на Маврово денеска изнесува 39 сантиметри, на Попова Шапка 31 и во Крушево 13, како и добрите услови за скијање ги наполнија домашните ...
| | веќе видена | слични

Студеното време што во изминатиот период го зафати Скопје, не претставува никаква пречка скопјани, но и посетители од внатрешноста на земјава и туристи, своето ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Екипа за спасување во планина при Дирекцијата за заштита и спасување – Тетово вчера имаше успешна акција за наоѓање и враќање на двајца планинари. Тетовската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа служба за деновите од викендот има десетина случаи на кои интервенира и им помага или ги спуштаат повредените луѓе од патеките до одредени безбедни места ...
| | веќе видена | слични

Активностите, спорт и туризам на отворено секогаш значат опасност од повреди, па затоа во ски центарот Попова Шапка секојдневно има работа за службата за ...
| | веќе видена | слични

Костантин Циривири, член на здружението за спасување „Асклепиј“ Здружението за заштита и спасување на планина „Асклепиј“ со години ги опслужуваше двата ...
| | веќе видена | слични

За оние кои што ги сакаат зимските спортови и снегот ова е најубавиот дел од годината особено оваа, бидејќи снегот барем што се однесува на врнежите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ВРАТИЈА СКИЈАЧИТЕ ВО МАВРОВО И НА ШАПКА Мора да се резервира една недела однапред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: