ВМРО-ДПМНЕ: Власта сака незаконски да именува член на РКЕ, кадар на ДУИ

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека владејачкото мнозинство има намера противзаконски да именува член на Регулаторна комисија за енергетика. Се ...
| | веќе видена | слични

Нема абер од донесување на новиот Закон за работни односи со кој породилното отсуство ќе се зголеми на 12 месеци. Од Министерството за труд и социјална ...
| | веќе видена | слични

Најзначајната институција во државава за заштита на уставните и законските права на граѓаните од државните органи, Народниот правобранител, веќе неколку месеци ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собраниската Комисија за европски прашања на денешната седница ги поддржа и ги проследи во натамошна постапка сите шест точки од дневниот ред: Предлог-законот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комисијата за европски прашања на денешната 30. седница ги усвои предлог-законите за инспекциски надзор во животната средина и за вршење сметководствени ...
| | веќе видена | слични

За Предлогот на закон за вршење сметководствени работи беше едногласно прифатен предлогот на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Бојан Стојаноски меѓу првото и второто ...
| | веќе видена | слични

Предлог-законот за инспекциски надзор врз животната средина пред Комисијата за европски прашања. Ова решение претставува клучен предизвик за постигнување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Денес во Собранието на Република Македонија почна постапката за донесување на Законот за вршење сметководствени работи со европско знаменце. Како по обичај, ...
| | веќе видена | слични

Пртаеникот од ВМРО-ДПМНЕ Бојан Стојаноски обвини дека владата прави упад во работењето на сметководителскиот бизнис со оддрелни решенија во Законот за вршење ...
| | веќе видена | слични

Биолошкиот татко на едно дете, без разлика што тој не е во брак со мајката, да добие поголеми права при утврдување на сопственото татковство, но и при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа во телефонско јавување во емисијата “Јади Бурек“ во текот на сенародниот протест Ултиматум, НЕ ...
сите 1042 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 459 | | | веќе видена

Владејачкиот СДСМ денеска се огласи со соопштение во кое го осудува протестот на македонскиот народ против бугаризацијата, го осудува насилството врз ...
сите 293 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 294 | | | веќе видена

Граѓаните и вечерва во 19:00 часот ќе протестираат против предлогот на француското претседателство. Протестот како и вчера, така и денес ќе започне пред ...
сите 431 | | | веќе видена

Министерот за вантрешни работи Оливер Спасовски најави најстроги казни за организаторите и учениците во насилните протести против францускиот предлог. ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Власта сака незаконски да именува член на РКЕ, кадар на ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: