Полицијата казни 203 возачи за брзо возење


18 копии

Денеска (2 февруари) од 14 до 17 часот полициски службеници на СВР Тетово спровеле акциска контрола за санкционирање на возачите кои не ги почитуваат обврските ...
| | веќе видена | слични

После редица сообраќајни судири и удари, но и протест одржан во општина Карпош против сообраќајното насилство, велосипедската иницијатива НаТочак се обрати до ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (01.02.2022) спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачите кои не ги пропуштаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера на територија на Град Скопје, во рамки на засилените акциски сообраќајни контроли, се изречени вкупно 229 мерки, меѓу кои 75 за недавање првенство на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера на територија на град Скопје биле изречени вкупно 229 казни, меѓу кои за недавање првенство на минување на пешаци 75, 28 мерки за возење без возачка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 564 | | | веќе видена

На денот на пристигнување на делегацијата од СПЦ предводена од патријархот Порфириј, се дотерува дворот на Соборниот храм. Откако вчера се поставуваше мермер ...
сите 480 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 661 | | | веќе видена

Куртоазна средба на италијански терен меѓу македонскиот и бугарскиот премиер - Петков ја убедува официјална Софија дека за договор е потребен широк консензус. ...
сите 461 | | | веќе видена

Еден руски офицер решил да ја напушти службата бидејќи сфатил дека војната во Украина не е битка во која сака да учествува.Во интервју за Си-Ен-Ен, тој кажа ...
сите 77 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата казни 203 возачи за брзо возење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: