Преводот го закочи укинувањето на апанажата

Најзначајната институција во државава за заштита на уставните и законските права на граѓаните од државните органи, Народниот правобранител, веќе неколку месеци ...
| | веќе видена | слични

Биолошкиот татко на едно дете, без разлика што тој не е во брак со мајката, да добие поголеми права при утврдување на сопственото татковство, но и при ...
| | веќе видена | слични

Собранието има надлежност, механизми и можности да го следи и надгледува процесот на преговарање, но од претходните искуства, како со Преспанскиот договор, ...
| | веќе видена | слични

На сите ни беше јасно дека одлуката на Врховниот суд беше политичка во тоа време. Јас како учесник во војната во селото Ваксинце имам добиено паричен надомест ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стојанче Ангелов заедно со воени инвалиди, бранители од 2001 година одржа прес конференција, на која изјави дека ја продолжува битката за иницијативата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ во понеделник на координација кај собранискиот спикер Талат Џафери ќе им ги понуди на потпис измените на законот за Влада со кои се бара укинување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Достоинство, Стојанче Ангелов добил поддршка од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за нивната Иницијатива за праведно обесштетување на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Достинство, Стојанче Ангелов денес на прес-конференција ја информира јавноста за одржаната средба со претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 557 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новинарско прашање дали повторно ќе излезат на протест и дали мисли дека владата ќе ги слушне нивните барања ...
сите 481 | | | веќе видена

Eскалира протестот пред Владата. Дел од демонстрантите влегоа во дворот на Владата. Демонстрантите почнаа да фрлаат со камења, јајца и тоалетна хартија кон ...
сите 322 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преводот го закочи укинувањето на апанажата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: