Мицевски: Потегот кој што го бара Милошоски како претседател на Комисија за надворешни работи е многу логично


„Недозволиво е јас како координатор на пратеничка група со 44 пратеници, една третина од Парламентот да разбирам основни информации од медиумите и она што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ денеска остваривме средба со пратениците од Пратеничката група на БЕСА и остваривме средба со пратеникот Панчо Минов кој ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата на СДСМ и БЕСА наместо 46 пратеника, би освоила 45, коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ пак, наместо 44 ќе има 43 народни избраника. По еден помалку ќе имаат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Сметам дека поддршката ја гледаме и на анкети и рапидно ќе расте за ВМРО-ДПМНЕ и дека на следните парламентарни избори кои што сум убеден ќе бидат предвремени ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и БЕСА се согласија дека изборниот модел треба да се менува, но двете партии имаат различен став за тоа какви промени се потребни. Од БЕСА се на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По неколкуте средби на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ со помалите партии од власта од кои добија поддршка за измените на Изборниот законик, Беса е првата од ...
| | веќе видена | слични

Албанската опозициска партија Беса се залага за три изборни единици, а не за една и за сите измени на Изборниот законик да има консензус од сите партии. Ова е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 557 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 481 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицевски: Потегот кој што го бара Милошоски како претседател на Комисија за надворешни работи е многу логично

Од:
До кого (е-маил):
Порака: