И да има само една претставка од Бугарин од Македонија, тој има право на заштита пред Законот, одговори Ковачевски дали дозна кои права му се нарушени на бугарското малцинство


Од Софија за САКАМДАКАЖАМ.МК: Соња Делевска Премиерот Димитар Ковачевски, прашан на брифинг во Софија кои конкретно права на припадниците на бугарското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар и генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг утринава разговараа за состојбата со и околу Украина и апелираат до Русија да деескалира и да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот на Македонија Димитар Ковачевски ја започна својата прва официјална посета на Брисел со средба во седиштето на НАТО со генералниот секретар, Јенс ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски и генралниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг на средбата денеска разговарале и за ситуацијата околу Укрина. Двајцата порачуваат ...
| | веќе видена | слични

Членството во НАТО е исполнување на нашата стрaтешка цел и чест ми е што сум овде во седиштето на Aлијансата, кажа денеска премиерот Димитар Ковачевски кој е ...
| | веќе видена | слични
3 копии
10 копии

Премиерот на Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска и утре, за првпат по стапување на функцијата, ќе оствари посета на седиштата на Европската Унија ...
| | веќе видена | слични

– Македонија треба да го поддржи ставот на НАТО и на особено на САД за ситуацијата во Украина, порача Александар Николовски од ВМРО ДПМНЕ вечерва за ТВ21. – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 729 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 477 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И да има само една претставка од Бугарин од Македонија, тој има право на заштита пред Законот, одговори Ковачевски дали дозна кои права му се нарушени на бугарското малцинство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: