Бајден: Напад врз Украина би била најголема инвазија од Втората светска војна


– Таков настан може да го промени светот, изјави на прес-конференција американскиот претседател. Тој предупреди дека рускиот претседател Владимир Путин ...
| | веќе видена | слични

РУСИЈА ја осуди одлуката на САД да испрати дополнителни војници во Европа за да ги поддржи своите сојузници в о НАТО поради постојаните стравувања од руска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот претседател Џо Бајден и неговиот француски колега Емануел Макрон во средата се согласија координирано да одговорат на руското воено присуство на ...
| | веќе видена | слични

Русија и Кина достигнаа невидено ниво на партнерство, ги почитуваат меѓусебните интереси во нивните односи и имаат стабилизирачка улога на меѓународната сцена, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден и францускиот претседател Емануел Макрон ја потврдија својата поддршка за суверенитетот и територијалниот интегритет на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џозеф Бајден и францускиот претседател Емануел Макрон телефонски разговарале за наводното акумулирање на руската армија на границите ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Бајден и претседателот Макрон се договорија нивните тимови да бидат во редовен контакт, во консултации и со сојузниците во НАТО и со партнерите ...
| | веќе видена | слични

Во телефонскиот разговор што се случи откако Макрон не ја исклучи можноста да ја посети Русија за да се најде дипломатско решение за кризата, „двајцата лидери ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 504 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 822 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Северна Кореја соопшти дека во изминатите 24 часа биле пријавени над 186.090 случаи на симптоми на треска и дека уште едно лице починало како последица на веќе ...
сите 299 | | | веќе видена

Водителката на годинашниот Евросонг во Торино, италијанската пејачка Лаура Паузини, рече дека е позитивна на Ковид 19 ѝ дека заради тоа ѝ се слошило во ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден: Напад врз Украина би била најголема инвазија од Втората светска војна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: