Пендаровски – Лудва: Чешка била, е и секогаш ќе биде силен поддржувач на членството на Северна Македонија во ЕУ

3 копии

Чешката Република била, е и секогаш ќе биде истраен и силен поддржувач на амбициите на Северна Македонија да стане членка на Европската Унија, истакна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пополнувањето на испразнетите амбасадорски места е приоритет на надворешната политика и затоа особено ме радува што веќе од денес новиот амбасадор на ...
| | веќе видена | слични

Весел Мемеди ќе започне активно да ја извршува својата функција, објави на Фејсбук шефот на дипломатијата Бујар Османи. – Италија е пријателска и важна земја, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска се сретна со Анатол Чебук, новоименуваниот амбасадор на Молдавија во државава со седиште ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Република Молдавија во Република Македонија, Анатол Чебу, со ...
| | веќе видена | слични

На церемонијата на предавање на акредитивните писма претседателот Пендаровски ги нагласи пријателските односи меѓу двете земји кои се карактеризираат со заемни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 335 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 482 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство во НАТО, ...
сите 977 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 466 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски – Лудва: Чешка била, е и секогаш ќе биде силен поддржувач на членството на Северна Македонија во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: