Собранието треба да ја одржи 61. седница


21 копии

Во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски почна седницата на Советот за безбедност посветена на актуелната политичка и безбедносна состојба во регионот и ...
| | веќе видена | слични

Војници не испраќаме, изјави по седницата на советот за безбедност претседателот Пендаровски. Седницата ја следеше Јана Јосифоска. Целосниот извештај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија се одржува 14-та седница на Советот за безбедност на која се разговара за актуелната политичка и ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на седницата, како што е најавено, претседателот Пендаровски ќе даде изјава за медиумите. На седницата, како што информираат од кабинетот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На седницата, како што информираат од кабинетот на Пендаровски, ќе присуствуваат редовните членови на Советот, Талат Џафери, претседател на Собранието, Димитар ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Пратеникот од редовите на СДСМ, Дарко Каевски е избран за потпретседател на Парламентарното собрание на Советот на Европа. – Потпретседателите го менуваат ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателите го менуваат претседателот кога тој не е во можност да заседава со седницата, а по функција се и членови на Бирото на Собранието – тело кое ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 452 | | | веќе видена

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 279 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 798 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 897 | | | веќе видена

Насилството на Арбр Адеми покажува дека нервозата во владеачката коалиција станува се поголемо. Но таквата нервоза нека си ја манифестираат по дома или на ...
сите 137 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 129 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието треба да ја одржи 61. седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: