Мицевски: Односите Скопје – Софија се на погрешна насока, треба да се говори за суштинските проблеми


„Јас би бил внимателен во оценката и она што се случува, посебно минативе ден – два колку што е нашата делегација во Бугарија. Затоа што навистина треба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ денеска остваривме средба со пратениците од Пратеничката група на БЕСА и остваривме средба со пратеникот Панчо Минов кој ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата на СДСМ и БЕСА наместо 46 пратеника, би освоила 45, коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ пак, наместо 44 ќе има 43 народни избраника. По еден помалку ќе имаат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Сметам дека поддршката ја гледаме и на анкети и рапидно ќе расте за ВМРО-ДПМНЕ и дека на следните парламентарни избори кои што сум убеден ќе бидат предвремени ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и БЕСА се согласија дека изборниот модел треба да се менува, но двете партии имаат различен став за тоа какви промени се потребни. Од БЕСА се на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По неколкуте средби на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ со помалите партии од власта од кои добија поддршка за измените на Изборниот законик, Беса е првата од ...
| | веќе видена | слични

Албанската опозициска партија Беса се залага за три изборни единици, а не за една и за сите измени на Изборниот законик да има консензус од сите партии. Ова е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратеничко прашање посочи дека во мандатот на оваа Влада минималната плата е зголемена 100% ...
сите 479 | | | веќе видена

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 283 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 329 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 880 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 439 | | | веќе видена

Турција побара екстрадиција на 33 лица осомничени за тероризам во рамките на договорот со кој се согласи да не го блокира приемот на Шведска и Финска во НАТО. ...
сите 284 | | | веќе видена

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 163 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицевски: Односите Скопје – Софија се на погрешна насока, треба да се говори за суштинските проблеми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: