Половина од предизвикувачите на сообраќајки со жртви добиваат условни казни


Пишува: Мери Јордановска / Извор: Вистиномер Половина од правосилните пресуди кои ги донел Основниот кривичен суд во Скопје, а биле потврдени од повисоките ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска (2 февруари) од 14 до 17 часот полициски службеници на СВР Тетово спровеле акциска контрола за санкционирање на возачите кои не ги почитуваат обврските ...
| | веќе видена | слични

После редица сообраќајни судири и удари, но и протест одржан во општина Карпош против сообраќајното насилство, велосипедската иницијатива НаТочак се обрати до ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (01.02.2022) спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачите кои не ги пропуштаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера на територија на Град Скопје, во рамки на засилените акциски сообраќајни контроли, се изречени вкупно 229 мерки, меѓу кои 75 за недавање првенство на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера на територија на град Скопје биле изречени вкупно 229 казни, меѓу кои за недавање првенство на минување на пешаци 75, 28 мерки за возење без возачка ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Неформалното здружение за урбан велосипедизам На точак веќе 10 години алармира за безбедноста на улиците во Скопје и превенирање на сообраќајни судири. Ова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светиот синод на Руската православна црква го поздрави помирувањето и враќањето на МПЦ-ОА, во единство со СПЦ. Рускиот патријарх Кирил изрази задоволство за ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство.„Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 112 | | | веќе видена

Изминатите две години беа предизвик за сите економии во светот, како развиените, така и земјите во развој. Наглото запирање на цели економски дејности, ...
сите 262 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 180 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 187 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Половина од предизвикувачите на сообраќајки со жртви добиваат условни казни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: