СДСМ: Пецаков ги прекрши законите, го загрози јавното здравје и мора да одговара


За таквото свесно кршење на законите и загрозување на јавното здравје во време на пандемија, Пецаков мора да одговара.  Наместо да го осуди, неговата партија ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Зошто во владата никој не носи маски? – Ковачевски крши протоколи, и го загрозува јавното здравје, ова денеска преку соопштение до јавноста го прашуваат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштение за јавност – реакција на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Неодговорноста на Мицкоски и кршењето на протоколите за заштита на здравјето за време на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Димитар Ковачевски, како премиер во владата, и човек кој што треба да биде пример за почитување на законите, и КОВИД протоколите, јавно на владина седница ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Здравствениот систем, сите надлежни институции веќе трета година посветено се борат против пандемијата на вирусот Ковид 19. На сила се уште се протоколи и ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес – конференција предводена од Ненад Коциќ, пратеник на СДСМ, истакна дека Мицковски продоложува со несовесно однесување. На Истата изјави дека ...
| | веќе видена | слични

На сила се уште се протоколи и мерки за заштита од ширење на коронавирусот. Но додека медицинскиот персонал е истоштен од долгата и напорна борба против ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ се лицемерни, обвинуваат други, а токму нивната власт е виновна за над 8400 починати од Ковид, што не става на врвот по смртност во светот. Токму власта ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Христијан Мицкоски втор ден молчи и го нема никаде за неговото скандалозно кршење на ковид проколите, реагираат од СДСМ. Владеачката партија обвинува дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
сите 545 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 471 | | | веќе видена

Повеќето бугарски барања кои се неприфатливи за Македонија со кои Бугарија го условува нашиот пат кон ЕУ се содржат во Протоколот од меѓувладината комисија. Но ...
сите 710 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Пецаков ги прекрши законите, го загрози јавното здравје и мора да одговара

Од:
До кого (е-маил):
Порака: