ВИДЕО | Дамчевска: Бугарија и Македонија ќе преговараат, но и двете земји да го задржат достоинството


Разговорите меѓу двете влади се одвиваа во една многу позитивна и конструктивна атмосфера. Во текот на вчерашниот ден беа потпишани и три меморандуми за ...
| | веќе видена | слични

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД) бара Бугарија да го признае македонското малцинство и да го воведе во бугарскиот Устав, заедно со другите малцинства во ...
| | веќе видена | слични

Постигнатиот „Договор за пријателство, добрососедство и соработка помеѓу Република Македонија и Република Бугарија“ (1.8.2017) има само 5 страници и 14 члена. ...
| | веќе видена | слични

Во јавноста сѐ почесто се слушаат тврдењата дека нашата земја направила многу отстапки од своето осамостојување, само за да се задоволат барањата на соседите. ...
| | веќе видена | слични

Луѓето кај вас треба да разберат дека Бугарија ниту некогаш имала желба, ниту сега има, ниту ќе има желба да го менува идентитетот на луѓето во Северна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 825 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 254 | | | веќе видена

СДСМ најостро го осудува насилството на протестите организирани од ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица и бараме одговорност. Во насилствата пред Собранието ...
сите 195 | | | веќе видена

Народниот протестен марш против понижувачкиот француски предлог за Македонија кој започна пред Владата, а потоа продолжи пред Министерството за надворешни ...
сите 256 | | | веќе видена

Од МВР за МИА потврдија дека се повредени двајца полициски службеници кои се хоспитализирани. На собирот се појавија лица со „фантомки“ кон кои се стрчаа дел ...
сите 182 | | | веќе видена

На 05.07.2022 во СВР Охрид било пријавено дека периодот од 09.00 до 13.50 часот на магистралниот пат Охрид-Ресен, помеѓу место викано „Прентов мост“ и место ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Дамчевска: Бугарија и Македонија ќе преговараат, но и двете земји да го задржат достоинството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: