Отфрлена кривичната пријава за екс-министерката Нина Ангеловска за „Еуростандард“

2 копии

Кривичната пријава е отфрлена и Основното јавно обвинителство нема да постапува понатаму за случајот за поранешната министерка за финансии Нина Ангеловска во ...
| | веќе видена | слични

Дали реформата на правосудниот систем ги опфаќа и засега и јавните обвинители? Има ли разумен временски рок во кој една кривична пријава (поднесена од МВР) ...
| | веќе видена | слични

Централен регистар против „Таргет груп“. Aвгуст 2016 година кривична пријава на МВР за кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според податоците на доверителите од Еуростандард банка во стечај, во постапката за распределба на средства од стечајната маса, Фондот за осигурување на ...
| | веќе видена | слични

Конечно се израдуваа штедачите од Еуростандард банка. Велат дека Одборот на доверители одлучил Фондот за осигурување на депозити да го наплати своето ...
| | веќе видена | слични

Завршен е увидот на објектот на пекарата и млин „Жито Битола“ каде во неделата избувна пожар, а од битолската полиција потврдуваат дека увидот е направен на 24 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сенатот на САД го одобри новиот пакет помош од 40 милијарди долари за Украина. Претставничкиот дом минатата недела гласаше за пакетот. Се очекува американскиот ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 382 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 338 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 88 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отфрлена кривичната пријава за екс-министерката Нина Ангеловска за „Еуростандард“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: