СТАР КРЕДИТ ОД 2015 ГОДИНА ОД 90 МИЛИОНИ ЕВРА - тоа е причина за големиот раст на долгот на АД НЕР


Големиот раст на долгот на државното акционерско друштво Национални енергетски ресурси се должи на стар заем од 90 милиони евра, земен од државава уште во 2015 ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Правиме најголем исчекор во транспортниот сектор, каде што домашните транспортери добиваат нови 3 илјади меѓународни дозволи за превоз на стока, што е огромна ...
| | веќе видена | слични

Министерото Благој Бочварски посочи дека има напредок во процес за развој на македонскиот транспортен сектор со воведување на 3000 меѓународни дозволи за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Српската премиерка Ана Бранбиќ изјави денеска дека изборите на 3 април се клучни, бидејќи уште многу тоа треба да се направи, и покрај што Србија „толку се ...
| | веќе видена | слични

Како што оцени Брнабиќ за ТВ Хепи, на 3 април Србија ќе одлучи дали ќе продолжи да оди по тој пат. -Ако продолжиме и имаме уште четири или пет години ...
| | веќе видена | слични

“Во делот на изградба на пругата на источниот дел на Коридорот 8 сме во финална фаза пред избор на фирма изведувач која ќе започне со градба напролет. Првите ...
| | веќе видена | слични

Акционерите на Gastrade SA ја донесоа конечната инвестициска одлука (FID) за изградба на Самостоен систем за природен гас (INGS) во Александрополис. FID е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТАР КРЕДИТ ОД 2015 ГОДИНА ОД 90 МИЛИОНИ ЕВРА - тоа е причина за големиот раст на долгот на АД НЕР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: