По средбата во Софија: Ќе го тргне ли Бугарија ветото за Северна Македонија?


Дали динамиката на разговорите меѓу Петков и Ковачевски може да доведе до отстранување на ветото? Петков цели кон тоа, вели бугарскиот политиколог Димитар ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за надворешни работи на Бугарија, строго ќе го почитува мандатот на Советот на министри, декларацијата на Народното собрание и договорот помеѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот премиер Кирил Петков одржа видеоконференција со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг фокусирана на прашања поврзани со продолжувањето на ...
| | веќе видена | слични

Посетата на бугарскиот премиер Кирил Петков во Скопје и средбата на македонскиот претседател, Стево Пендаровски со претставниците на ОМО Илинден, предизвика ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Посетата на Северна Македонија не беше избрзана, туку ужасно многу задоцнета, рече бугарскиот премиер Кирил Петков реагирајќи на изјавата на претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот државен врв силно му замери на македонскиот претседател Стево Пендаровски што во петокот во својот кабинет ги прими претставниците на повеќе партии ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 434 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Гази Баба во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
сите 99 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 276 | | | веќе видена

Техничкиот директор на Милан, Паоло Малини вели дека со три големи засилувања ќе можат да се надигруваат со најсилните во Европа но додава дека во моментов ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По средбата во Софија: Ќе го тргне ли Бугарија ветото за Северна Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: