Драстичен пад на домашното производство на струја од само 58,5% во ноември, кога цените на берза дивееја

Време зa читање: 2 минути Домашното производство на струја во ноември учествува со само 58.5% во домашната потрошувачка на електрична енергија што е ...
| | веќе видена | слични

Изградба на гасни електрани кои може да се завршат за релативно краток период, отворање на рудникот за јаглен Живојно и одржување на РЕК Битола за да може да ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Скопје има 60 илјади домаќинства кои се греат на парно. Самата електрична мрежа во Скопје е направена за греење на парно. Доколку не биде испорачана ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека Владата постојано носи одлуки кои ќе овозможат непрекинато снабдување на електрична енергија во целата земја, но и ...
| | веќе видена | слични

Најавата од менаџментот на ЕЛЕМ, да се состават списоци за еден дел од вработените кои треба да заминат на принуден одмор, ќе биде уште еден партиски ...
| | веќе видена | слични

„Немаме ценовен шок затоа што обезбедивме електрична енергија за домаќинствата и малите потрошувачи. Ако зборуваме за генезата на проблемот со струјата, пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 589 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 197 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драстичен пад на домашното производство на струја од само 58,5% во ноември, кога цените на берза дивееја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: