„Џонсон и Џонсон“ оваа година очекува до 3,5 милијарди долари заработка од продажба на вакцини

Американската компанија „Џонсон и Џонсон“ денеска соопшти дека оваа година очекува 3,5 милијарди долари приход од вакцината против Ковид-19, благодарение на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Матичната компанија на Гугл. Алфабет пројави голем раст на приходите и профитот во четвртиот квартал од 2021 година, благодарение на зголеменото трошење за ...
| | веќе видена | слични

Вредноста на продажбата на недвижен имот во метаверзумот надмина 500 милиони долари минатата година и може да се удвои оваа година, според инвеститорите и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 4 минути Обновливите извори на енергија ќе задоволат над 70 отсто од дополнителната побарувачка на електрична енергија во Кина во следните три ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Џонсон и Џонсон“ оваа година очекува до 3,5 милијарди долари заработка од продажба на вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: