Бајден: Санкции и лично за Путин, доколку ја нападне Украина


Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска ја поздрави одлуката на САД да распоредат дополнителни сили во Германија, Полска и Романија во време на ...
| | веќе видена | слични

САД неделава ќе испратат уште 2.000 војници во Источна Европа, како одговор на акумулацијата на руската армија недалеку од Украина, одобри американскиот ...
| | веќе видена | слични

САД ќе испратат дополнителни трупи во Европа оваа недела поради стравот од можна руска инвазија на Украина, кажа Белата куќа. Околу 2.000 војници стационирани ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден формално одобри дополнително распоредување американски војници во Источна Европа, а Пентагон се очекува денеска да објави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Словенечкиот министер за одбрана Матеј Тонин по денешната средба со британскиот колега Бен Валас во Љубљана истакна дека Словенија нема да испраќа оружје во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство. „Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 128 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден: Санкции и лично за Путин, доколку ја нападне Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: