ВМРО ДПМНЕ ја осудува хајката против градоначалникот Пецаков додека институциите во служба на СДСМ молчат за премиерот Ковачевски

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски.Ја информираме ...
| | веќе видена | слични

Првото основно јавно обвинителство Белград ја отфрли кривичната пријава на потписникот „Будимир Гром“ во која се наведува дека непознати лица изработиле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Скопје до Основното јавно обвинителство во Скопје поднесе кривични пријави против А.Г.(30), К.С.(25), Ј.Б.(21), А.Ф.(25) и М.Г.(31), сите од Скопје, поради ...
| | веќе видена | слични

СВР Штип поднесе кривична пријава против И.М.(44) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични

СВР Штип поднесе кривична пријава против Д.В.(48) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични

СВР Куманово поднесе кривични пријави против Б.Р.(44), Ш.А.(27), И.М.(36), Б.И.(25), В.В.(44), сите од Куманово и А.А.(44) од општина Липково, поради постоење ...
| | веќе видена | слични

Дали реформата на правосудниот систем ги опфаќа и засега и јавните обвинители? Има ли разумен временски рок во кој една кривична пријава (поднесена од МВР) ...
| | веќе видена | слични

Централен регистар против „Таргет груп“. Aвгуст 2016 година кривична пријава на МВР за кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ги повикуваме претседателот Пендаровски, премиерот и министерот за внатрешни работи лично да ги слушнат проблемите на Бугарите во Македонија на средба со нив, ...
сите 595 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 366 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 102 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО ДПМНЕ ја осудува хајката против градоначалникот Пецаков додека институциите во служба на СДСМ молчат за премиерот Ковачевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: