АА: Транспаренси интернешнал потврди дека Македонија е меѓу најкорумпираните земји


Транспаренси интернешнал денеска и официјално го потврди тоа што Алијанса за Албанците постојано го предупредуваше. Сегашниот режим е еден од најкорумпираните ...
| | веќе видена | слични

„Има скок на перцепцијата на корупцијата во земјава, но да не се залажуваме, корупцијата е многу присутна во многу нивоа. Мора да се истакне новото однесување ...
| | веќе видена | слични

Извештајот за перцепцијата на индексот на корупција покажува извесно раздвижување, но недоволно, велат експерти и аналитичари, по објавувањето на најновата ...
| | веќе видена | слични

Извештајот на Транспаренси интернешнл според Глобалниот индекс на перцепција на корупцијата 2021 ја вбројува Македонија меѓу најкорумпираните земји во Европа, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Колку се очајни во СДСМ говори фактот што се радуваат на последната листа на Транспаренси во која повторно сме меѓу најкорумпираните држави во Европа, во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Хибридниот режим на СДСМ ја држи Македонија во групата на најкорумпирани држави во Европа. Според сумираната оценка Македонија има пад од 87 на 95 место. Ако ...
| | веќе видена | слични

Марко Панковски – постар истражувач во Институтот за демократија вели дека подобрувањето на рејтингот во извештајот на Транспаренси интернешнл за перцепција на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

При денешната посета во Битола, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа што власта вели дека зад ...
сите 381 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 348 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Tито Петковски од НСДП вели дека Бугарија и Македонија се 100 години зад визиите на херојот Гоце Делчев. Тој е разочаран од односот на Бугарија. „Јас не само ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АА: Транспаренси интернешнал потврди дека Македонија е меѓу најкорумпираните земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: